Przedszkolakom będzie cieplej

5 luty 2018
Czas na termomodernizacje kolejnych placówek edukacyjnych. Rozpoczyna się remont Miejskiego Przedszkola nr 38, przy ul. Braniborskiej.

- To przedszkole powstało kilkadziesiąt lat temu… na 20 lat, ale stoi do dziś. Znaleźliśmy środki na jego ocieplenie i zmniejszenie emisji CO2 – mówi prezydent Janusz Kubicki. W czwartek miasto podpisało umowę na wykonanie termomodernizacji tej z założenia „tymczasowej” placówki.

Prace remontowe wykona firma budowlana Izotech Józef Modrzyk z Sulechowa, która wygrała przetarg ogłoszony przez miasto pod koniec ub. r. Firma ociepli zewnętrzne ściany przedszkola, podłogi i dach oraz zlikwiduje źródła zawilgocenia budynku. Zaplanowano też częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację systemów centralnego ogrzewania i ciepłej wody, wentylacji oraz oświetlenia. Prace mają zostać zakończone do 15 sierpnia br. Będą więc trwały w czasie, gdy do przedszkola uczęszczają dzieci. Nie ma innego wyjścia - przedszkola, które na remont czeka od dawna, nie można zamknąć na cztery spusty.

- Podczas wakacji przedszkole będzie zamkniete przez dwa miesiące. Wtedy zostaną wykonane najbardziej uciążliwe prace – informuje prezydent.

- Terminy są napięte, ale podołamy – mówi Józef Modrzyk. Na wykonanie dokumentacji technicznej firma ma dwa miesiące. Potem rozpocznie się remont.

Termomodernizacja przedszkola przy Braniborskiej, będzie kosztować ponad 2,2 mln zł. Dofinansowana (75 proc.) zostanie ze środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

W tym roku jeszcze dwa zielonogórskie przedszkola i dwie szkoły doczekają się podobnych remontów.

(el)