Lubią się bić!

29 Listopad 2019
Jeden srebrny i cztery brązowe medale przywieźli z zawodów MMA, które odbyły się w Obornikach Śląskich, przedstawiciele Teamu Fighting Zielona Góra.

Rywalizacja odbywała się w ramach Amatorskiej Ligi MMA oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski MMA. W tych drugich zmaganiach na najniższym stopniu podium stanął Kamil Mrozowski, który walczył w kategorii 77 kg. Stoczył dwa pojedynki. W tego typu zawodach każdy pojedynek trwa cztery minuty. W przypadku remisu, dogrywka trwa jeszcze dwie minuty. K. Mrozowski przyznaje, że sztuki walki to jego ogromna pasja. – Trenuję od siódmego roku życia. Zaczynałem od karate kyokushin. Później zająłem się kickboxingiem, a następnie płynnie przeszedłem do MMA – wyjaśnia zawodnik, któremu podoba się to, że w klatce można wykorzystywać różne sztuki walki. - Wszyscy oglądają filmiki w internecie. Media społecznościowe napędzają zainteresowanie mieszanymi sztukami walki. Do naszego klubu też przychodzi coraz więcej młodych ludzi – dodaje.

Srebrny medal przywiózł do Zielonej Góry Marcin Jurewicz (kat. 77 kg), a z brązowymi medalami zakończyli zawody w Obornikach: Kamil Łechtański (70 kg), Kamil Szwajkowski (77 kg) i Jakub Panachida (77 kg). Wszyscy rywalizowali w Amatorskiej Lidze MMA – ALMMA. – Bardzo dużo zawodników, którzy teraz walczą zawodowo w organizacjach KSW czy UFC, biło się wcześniej „na ALMMie” – zauważa K. Mrozowski, który teraz szykuje się do kwietniowych zawodów o Puchar Polski, a następnie do amatorskich mistrzostw Europy.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki