Królowie i wielbłądy na deptaku

4 Styczeń 2019
- Zapraszamy do orszaku trzech króli całe rodziny: dziadków, wnuków i rodziców. Będzie na pewno wesoło i kolorowo – zapewnia radna Eleonora Szymkowiak, organizatorka 8. Lubuskiego Orszaku Trzech Króli.

Tradycyjnie już, w niedzielę, 6 stycznia, orszak trzech króli przejdzie ulicami Zielonej Góry. O godz. 11.30 na pl. Bohaterów rozdane zostaną papierowe korony, symbol królewskiej władzy. I choć organizatorzy przemarszu przygotują zapas koron dla spóźnialskich, to jednak gorąco zachęcają do własnoręcznego wykonania tego królewskiego nakrycia głowy. O godz. 12.00 rozpocznie się msza w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, tuż po niej, około godz. 13.45 spod kościoła wyruszy orszak. Przejdzie al. Niepodległości, ul. Stefana Żeromskiego i zakończy się misterium na scenie przy ratuszu.

– W tym roku orszak będzie nieco zmieniony, staramy się, by za każdym razem był inny. Zapewnimy niespodzianki. Nie mogę nic więcej zdradzić – tajemniczo zapowiada E. Szymkowiak. - Na deptaku nie zabraknie zwierząt. W orszaku będą szły trzy wielbłądy: Tamara, Aladyn i Kacper, ten ostatni urodził się w maju ub. r. Po raz kolejny przy choince obok ratusza pojawi się też „żywa szopka”.

(ap)