Jędrzychów już ma rowerową stację

14 Wrzesień 2018
- To był prawdziwy sprint. W trzy tygodnie udało się nam uruchomić od zera dodatkową, 37. Stację Zielonogórskiego Roweru Miejskiego, przy ul. Nowojędrzychowskiej – informuje Robert Górski, radny klubu Zielona Razem i jeden z liderów Stowarzyszenia Rowerem do Przodu.

W czwartek oficjalnie oddano do użytku kolejną, 37. Stację Zielonogórskiego Roweru Miejskiego, tym razem na terenie os. Jędrzychów.

- Pierwotnie ta stacja miała nie powstać, przynajmniej w tym roku. Choć wielu mieszkańców tego osiedla postulowało budowę stacji na ich terenie, to jednak musieliśmy brać pod uwagę wskaźniki demograficzne, tam prawie nie ma bloków, tylko domki jednorodzinne, dlatego jędrzychowską rowerową stację planowaliśmy wybudować w późniejszym terminie – przypomina R. Górski.

Dlaczego zatem tak szybko doszło do wybudowania nowej stacji?

- To wpływ dwóch czynników: pasji pana Piotra Mińczyka, który jak lew walczył o tę stację, bombardując listownie i telefonicznie kogo tylko się dało, aby przekonać do swej wizji. Drugim czynnikiem były apele mieszkańców z os. Jędrzychów, które w formie listów trafiły do Stowarzyszenia Rowerem do Przodu, aby przyspieszyć budowę rowerowej stacji na ich terenie – tłumaczy radny klubu Zielona Razem.

Ostateczną decyzję podjął prezydent Janusz Kubicki, włączając zielone światło dla tej dodatkowej stacji.

- Za błyskawiczne tempo realizacji tej ostatniej inwestycji warto podziękować Krzysztofowi Staniszewskiemu i Arkadiuszowi Sobków z miejskiego departamentu inwestycji i zarządzania drogami – podkreśla rowerowy lider.

(pm)