Jak ugryźć leszczyńskie „Byki”?

22 Czerwiec 2019
Oto pytanie weekendu! W niedzielę, 23 czerwca, w szlagierze 9. kolejki PGE Ekstraligi Stelmet Falubaz Zielona Góra spróbuje dobrać się do skóry Fogo Unii Leszno, kroczącej po trzeci z rzędu tytuł mistrza kraju. Pierwszy wyścig przy W69 o 19.00.

Minęły już trzy lata, kiedy ostatni raz zielonogórzanie pokonali Unię przed swoimi kibicami. 1 maja 2016 roku Falubaz wygrał z „Bykami” 50:40. Poza Piotrem Protasiewiczem i Patrykiem Dudkiem nikt z obecnego składu nie uczestniczył w tamtym sukcesie. Przegrupowania nastąpiły zresztą u jednych i drugich. W tamtym meczu Nicki Pedersen punktował dla Unii, a menadżerem leszczynian był Adam Skórnicki. W drużynie z Wielkopolski tamten sezon przesłoniły jednak obfitujące w sukcesy kolejne lata. Począwszy od 2017 roku „Byki” nie schodzą z najwyższego stopnia podium. W tym roku mają szansę ustrzelić hat-trick, czyli osiągnąć coś, co ostatnio udało się w połowie lat 90. ubiegłego wieku we Wrocławiu.

Jak skutecznie dobrać się kompletnego zespołu z Leszna? Nad tym głowi się cała liga! W tym sezonie najbliżej sukcesu był MR Garden GKM Grudziądz, który u siebie prowadził na półmetku różnicą 10 punktów, by ostatecznie zremisować. Po raz ostatni gorycz porażki zespół Piotra Barona przełykał we wrześniu ubiegłego roku, gdy pierwszy finałowy mecz w Gorzowie przegrał dwoma punktami.

Leszczynianie świetnie czują się też na torze w Zielonej Górze. Przed rokiem rozstawiali gospodarzy przy W69 i wygrali 52:38. W tym sezonie pojawili się w Winnym Grodzie na przedsezonowym sparingu i jeździli tak, jakby zimy w ogóle nie było! Kontuzje lub słabszy dzień któregoś z liderów bez problemu przykrywają dwaj znakomici juniorzy. Bartosz Smektała i Dominik Kubera tylko czekają na zielone światło od P. Barona. W pierwszym meczu z Falubazem w Lesznie, gospodarze nie korzystali ze zmagającego się z urazem Brady’ego Kurtza. Braku Australijczyka w ogóle nie było widać, a Unia pokonała zielonogórzan 51:39.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki