Hurra! Mamy wakacje!

19 Czerwiec 2019
Na ten dzień uczniowie czekali 10 miesięcy. Wreszcie nadszedł upragniony koniec roku szkolnego. To również czas podsumowań, gratulacji oraz wręczania nagród.

Szkoła Podstawowa nr 13 w środowy poranek miała dwa powody do świętowania. Z jednej strony – koniec roku szkolnego, z drugiej – zwycięstwo w filmowym konkursie „Od zera do milionera. Moja przyszłość w Zielonej Górze”. Uczniowie podstawówki zostali wyróżnieni za swoją pomysłowość i kreatywność, a zdjęcie szkoły pojawi się na planszy zielonogórskiej wersji gry „Monopoly”.

- Pomysł na film przyniosło samo życie. W naszej szkole dbamy o każdego ucznia i każdy talent. Nie tylko o tych, którzy dobrze wypadają w rankingach. Staramy się pomagać w rozwijaniu pasji naszych dzieci. Absolwenci naszej szkoły to artyści, muzycy, aktorzy – opowiadała przed uroczystym apelem Małgorzata Borysewicz, koordynatorka i pomysłodawczyni powstania konkursowego filmu.

Krótki, bo zaledwie minutowym film, opowiada historię chłopca o ponadprzeciętnych umiejętnościach, który stara wybrać się swój wymarzony zawód. W jego rolę wcielił się Oliwier Woźniak z lasy 2b (współautorzy filmu). Mimo, że nieśmiało opowiadał o swoim aktorskim epizodzie, to przed kamerą czuł się jak ryba w wodzie.

– Fajnie było podczas kręcenia filmu. Najbardziej podobała mi się rola żołnierza – podsumował Oliwier.

Podczas uroczystego apelu SP13 odwiedził Pan Monopoly, któremu dzieciaki z radością przybijały piątkę. Przyniósł ze sobą rekwizyty, które rozpozna każdy fan gry, m.in. charakterystyczne wąsy. Uczniom gratulowała też Lidia Gryko, zastępca naczelnika wydziału oświaty.

– W imieniu pana prezydenta chciałam wam pogratulować i podziękować za ten rok wytężonej pracy. Za wszystkie konkursy, olimpiady i sukcesy. Był to trudny rok, ale daliście sobie świetnie radę – mówiła. - Życzę Wam, żebyście we wrześniu wrócili wypoczęci, z energią i zapałem do dalszej pracy.

Zielonogórska wersja gry „Monopoly” pojawi się w sklepach pod koniec tego roku. Na planszy zapewnione miejsce ma już Ratusz, Palmiarnia, stadion żużlowy oraz SP13.

(ap)