Hurra! Mamy wakacje!

19 Czerwiec 2019
Na ten dzień uczniowie czekali 10 miesięcy. Wreszcie nadszedł upragniony koniec roku szkolnego. To również czas podsumowań, gratulacji oraz wręczania nagród.

Szkoła Podstawowa nr 13 w środowy poranek miała dwa powody do świętowania. Z jednej strony – koniec roku szkolnego, z drugiej – zwycięstwo w filmowym konkursie „Od zera do milionera. Moja przyszłość w Zielonej Górze”. Uczniowie podstawówki zostali wyróżnieni za swoją pomysłowość i kreatywność, a zdjęcie szkoły pojawi się na planszy zielonogórskiej wersji gry „Monopoly”.

- Pomysł na film przyniosło samo życie. W naszej szkole dbamy o każdego ucznia i każdy talent. Nie tylko o tych, którzy dobrze wypadają w rankingach. Staramy się pomagać w rozwijaniu pasji naszych dzieci. Absolwenci naszej szkoły to artyści, muzycy, aktorzy – opowiadała przed uroczystym apelem Małgorzata Borysewicz, koordynatorka i pomysłodawczyni powstania konkursowego filmu.

Krótki, bo zaledwie minutowym film, opowiada historię chłopca o ponadprzeciętnych umiejętnościach, który stara wybrać się swój wymarzony zawód. W jego rolę wcielił się Oliwier Woźniak z lasy 2b (współautorzy filmu). Mimo, że nieśmiało opowiadał o swoim aktorskim epizodzie, to przed kamerą czuł się jak ryba w wodzie.

– Fajnie było podczas kręcenia filmu. Najbardziej podobała mi się rola żołnierza – podsumował Oliwier.

Podczas uroczystego apelu SP13 odwiedził Pan Monopoly, któremu dzieciaki z radością przybijały piątkę. Przyniósł ze sobą rekwizyty, które rozpozna każdy fan gry, m.in. charakterystyczne wąsy. Uczniom gratulowała też Lidia Gryko, zastępca naczelnika wydziału oświaty.

– W imieniu pana prezydenta chciałam wam pogratulować i podziękować za ten rok wytężonej pracy. Za wszystkie konkursy, olimpiady i sukcesy. Był to trudny rok, ale daliście sobie świetnie radę – mówiła. - Życzę Wam, żebyście we wrześniu wrócili wypoczęci, z energią i zapałem do dalszej pracy.

Zielonogórska wersja gry „Monopoly” pojawi się w sklepach pod koniec tego roku. Na planszy zapewnione miejsce ma już Ratusz, Palmiarnia, stadion żużlowy oraz SP13.

(ap)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki