Gorące pożegnanie skarbniczki

1 luty 2019
Prezydent Janusz Kubicki osobiście udekorował Emilię Wojtuściszyn, ustępującą skarbniczkę miasta, złotym medalem „Za zasługi dla rozwoju Zielonej Góry”.

Decyzją radnych, dotychczasowa skarbniczka miasta, Emilia Wojtuściszyn, została w ostatni wtorek odwołana ze swego urzędu. Zanim radni wzięli udział w oficjalnym głosowaniu, prezydent Janusz Kubicki poprosił wszystkich obecnych o powstanie z miejsc, aby zapewnić godną i uroczystą oprawę dla ceremonii dekoracji E. Wojtuściszyn złotym medalem „Za zasługi dla rozwoju Zielonej Góry”.

- Mamy dziś zaszczyt podziękować długoletniemu skarbnikowi miasta, pani Emilii Wojtuściszyn, za wytrwałe i konsekwentne wspieranie rozwoju naszego miasta. Pani skarbnik już w czerwcu 2018 r. chciała przejść na w pełni zasłużoną emeryturę, po naszych gorących namowach zgodziła się jednak popracować z nami przynajmniej do końca 2019 r., aby przygotować budżet miasta na kolejny rok, za co raz jeszcze dziękuję, z głębi swego serca. Pani Emilio, współpracowało mi się z panią bardzo dobrze, choć była pani czasami trudnym partnerem, potrafiła pani prosto w oczy powiedzieć, że czegoś nie da się przeprowadzić, swoje opinie zawsze potrafiła pani dobrze uargumentować. Pani profesjonalizm i kompetencja zawodowa budzą najwyższe uznanie i szacunek – prezydent Kubicki komplementował E. Wojtuściszyn i po chwili wręczył jej olbrzymi bukiet herbacianych róż.

Pani skarbnik poprosiła o głos.

- Od 1990 r. związana jestem z zielonogórskim urzędem miasta. Zaczynałam jako inspektor, kończę urzędniczą karierę jako skarbnik miasta. Łącznie przepracowałam w urzędzie 28 lat. Przyszło mi współpracować z sześcioma prezydentami. O ostatnim, Januszu Kubickim, mogę powiedzieć otwarcie, że bardzo dobrze mi się z nim pracowało. Dziękuję wszystkim prezydentom, dziękuję moim współpracownikom z departamentu finansowego, dziękuję radnym kolejnych kadencji za merytoryczną współpracę – E. Wojtuściszyn żegnała się ze łzami w oczach.

Kolejnym laudacjom nie było końca. Radni wszystkich klubów wspominali lata swojej współpracy z E. Wojtuściszyn, podkreślając jej dobrą wolę, cierpliwość i profesjonalizm. Uroczystość pożegnania ustępującej skarbniczki zwieńczył słodki poczęstunek.

Radni podczas tej samej sesji powołali na urząd skarbnika Zielonej Góry Reginę Renc, dotychczasową zastępczynię E. Wojtuściszyn.

(pm)

 

 

Artykuły powiązane: 

Działy i rozdziały pani Emilii

Na emeryturę przeszła skarbnik miasta, Emilia Wojtuściszyn. Za budżet miasta odpowiadała przez 18 lat. – W tym czasie wzrósł on kilkukrotnie – mówi pani skarbnik.