Gorące pożegnanie skarbniczki

1 luty 2019
Prezydent Janusz Kubicki osobiście udekorował Emilię Wojtuściszyn, ustępującą skarbniczkę miasta, złotym medalem „Za zasługi dla rozwoju Zielonej Góry”.

Decyzją radnych, dotychczasowa skarbniczka miasta, Emilia Wojtuściszyn, została w ostatni wtorek odwołana ze swego urzędu. Zanim radni wzięli udział w oficjalnym głosowaniu, prezydent Janusz Kubicki poprosił wszystkich obecnych o powstanie z miejsc, aby zapewnić godną i uroczystą oprawę dla ceremonii dekoracji E. Wojtuściszyn złotym medalem „Za zasługi dla rozwoju Zielonej Góry”.

- Mamy dziś zaszczyt podziękować długoletniemu skarbnikowi miasta, pani Emilii Wojtuściszyn, za wytrwałe i konsekwentne wspieranie rozwoju naszego miasta. Pani skarbnik już w czerwcu 2018 r. chciała przejść na w pełni zasłużoną emeryturę, po naszych gorących namowach zgodziła się jednak popracować z nami przynajmniej do końca 2019 r., aby przygotować budżet miasta na kolejny rok, za co raz jeszcze dziękuję, z głębi swego serca. Pani Emilio, współpracowało mi się z panią bardzo dobrze, choć była pani czasami trudnym partnerem, potrafiła pani prosto w oczy powiedzieć, że czegoś nie da się przeprowadzić, swoje opinie zawsze potrafiła pani dobrze uargumentować. Pani profesjonalizm i kompetencja zawodowa budzą najwyższe uznanie i szacunek – prezydent Kubicki komplementował E. Wojtuściszyn i po chwili wręczył jej olbrzymi bukiet herbacianych róż.

Pani skarbnik poprosiła o głos.

- Od 1990 r. związana jestem z zielonogórskim urzędem miasta. Zaczynałam jako inspektor, kończę urzędniczą karierę jako skarbnik miasta. Łącznie przepracowałam w urzędzie 28 lat. Przyszło mi współpracować z sześcioma prezydentami. O ostatnim, Januszu Kubickim, mogę powiedzieć otwarcie, że bardzo dobrze mi się z nim pracowało. Dziękuję wszystkim prezydentom, dziękuję moim współpracownikom z departamentu finansowego, dziękuję radnym kolejnych kadencji za merytoryczną współpracę – E. Wojtuściszyn żegnała się ze łzami w oczach.

Kolejnym laudacjom nie było końca. Radni wszystkich klubów wspominali lata swojej współpracy z E. Wojtuściszyn, podkreślając jej dobrą wolę, cierpliwość i profesjonalizm. Uroczystość pożegnania ustępującej skarbniczki zwieńczył słodki poczęstunek.

Radni podczas tej samej sesji powołali na urząd skarbnika Zielonej Góry Reginę Renc, dotychczasową zastępczynię E. Wojtuściszyn.

(pm)

 

 

Artykuły powiązane: 

Działy i rozdziały pani Emilii

Na emeryturę przeszła skarbnik miasta, Emilia Wojtuściszyn. Za budżet miasta odpowiadała przez 18 lat. – W tym czasie wzrósł on kilkukrotnie – mówi pani skarbnik.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki