FUTSAL. Mundial nie dla nas

31 Październik 2019
Gościnna w hali CRS była reprezentacja Polski w futsalu, która przegrała wszystkie trzy mecze. Do dalszej, ostatniej rundy kwalifikacyjnej do mistrzostw świata awansowała, zgodnie z przewidywaniami, Hiszpania oraz Finlandia.

Mecz z Hiszpanią miał być wisienką na torcie, zwieńczeniem turnieju w Zielonej Górze, od którego nic już nie będzie zależało. I rzeczywiście tak było. Ten pojedynek dla Polaków nie miał znaczenia, bo biało-czerwoni wcześniej pogrzebali szanse na awans. Plan był jednak inny. To miał być deser po udanych wcześniejszych spotkaniach z Gruzją i Finlandią. Oba jednak Polacy przegrali. Najpierw z Gruzją 2:3, a następnie z Finlandią 1:2. Złośliwi mówili, że było jak zawsze. Pierwszy mecz o zwycięstwo, drugi o wszystko, a trzeci już tylko o honor. W nim podopieczni Błażeja Korczyńskiego przegrali z drugą drużyną światowego rankingu 1:4 i zajęli ostatnią lokatę w swojej grupie eliminacyjnej.

Każdy pojedynek gospodarze zmagań zaczynali od prowadzenia, ale z parkietu schodzili pokonani. – Jesteśmy załamani naszą postawą – wyznał po ostatnim spotkaniu Mikołaj Zastawnik, jeden z liderów reprezentacji Polski. – W pierwszych dwóch meczach wyglądaliśmy, jakbyśmy mieli powiązane nogi – dodał zawodnik naszej kadry. Polacy tracili gole po prostych błędach, często po stałych fragmentach. Sami zaś z tych stałych fragmentów nie stwarzali zagrożenia pod bramką rywali.

Awans obok Hiszpanii wywalczyli jeszcze Finowie, którzy w decydującym starciu pokonali Gruzję 5:2. Dla nich radość i awans do tzw. Elite Round, ostatniego przedsionka futsalowego mundialu, a Polakom pozostaje analiza niepowodzenia. Jako jedną z przyczyn, już po pierwszym meczu z Gruzją, biało-czerwoni wskazywali presję, której, jak sami przyznali, nie udźwignęli. - Teraz przez kilka dni będzie myślenie, co można było zrobić lepiej. Jak można było przygotować mentalnie zespół do tego pierwszego meczu z Gruzją – dodał trener naszej kadry.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki