Sportowy dzień dziecka w CRS

4 Czerwiec 2013
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 zdobyli złote medale, w rywalizacji 12 zielonogórskich placówek oświatowych i dwóch szkół z gminy. W hali CRS zorganizowano „Dzień Dziecka na sportowo”. Frekwencja i humory dopisały – podkreślali organizatorzy imprezy z MOSiR.

Ilość decybeli w hali CRS, momentami dorównywała, tym z dopingowania koszykarzy Stelmetu. Ponad 250 uczniów próbowało swych sił, w kilkunastu konkurencjach przygotowanych przez pracowników MOSiR. Były wyścigi z toczeniem piłki lekarskiej,  konkursy rzutów karnych i m.in. slalom z kozłowaniem piłki ręcznej.

- W tym roku wprowadziliśmy nowe zadanie, mianowicie sportowo – matematyczne, chodzi o to by nie zapominać także o myśleniu w sporcie. Sądzę, że to zadanie wielu zaskoczyło pozytywnie, a jednocześnie osiągnęliśmy cel by pokazywać, że taka zależność bardzo może się przydać w przyszłości -  komentuje Karina Szymańska z MOSiR.

Na 14 szkół podstawowych, biorących udział w sportowej rywalizacji na „wesoło”, swoich zawodników wystawiły także szkoły z Drzonkowa i Przylepu.
- Duże nadzieje, pokładaliśmy w strzelaniu rzutów karnych, nieco gorzej wypadliśmy w innych konkurencjach. Zajmujemy na ten moment ostatnie miejsce – mówiła Dorota Olęcka z SP w Przylepie.
- Jest „ok”, jednak my jako trzecia klasa, musimy wywalczyć chociaż oczko wyżej, dla naszej szkoły  - mówili w przerwie rywalizacji Cyprian Kulak i Arkadiusz Kozłowski ze szkoły podstawowej w Przylepie.

Organizatorzy „Dnia Dziecka na sportowo” przygotowali łącznie 12 konkurencji. Naczelną zasadą przyjętą na czas rywalizacji było panujące w czasie zawodów „fair play”.
- Głównie chodzi o zabawę, chociaż każdy chciałby zdobyć upragniony złoty medal – podkreślali pracownicy MOSiR.
Zawody jest zaliczana do Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji szkół podstawowych, po dzisiejszych zmaganiach o prymat najlepszych w roku szkolnym 2012/2013 walczą uczniowie z SP 11 i 10. Wyniki zostaną ogłoszone około 20 czerwca.

(kg)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki