Akademicy mają puchar

14 Wrzesień 2018
Tydzień pozostaje do inauguracji I ligi piłki ręcznej. AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego ma już na koncie pierwszy sukces - zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Zmagania o to, kto zdobędzie lubuski puchar i tym samym będzie reprezentował region w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski, były jednocześnie Turniejem Winobraniowym. Obok zielonogórzan wystąpiła I-ligowa Stal Gorzów oraz II-ligowcy: ZEW Świebodzin i UKS „Trójka” Nowa Sól. Tych ostatnich akademicy w półfinale pokonali 35:22, a następnie w finale zwyciężyli gorzowian 22:20. – Fajnie, bo takie granie przed ligą i nam, i pozostałym zespołom się bardzo przydaje – mówi Ireneusz Łuczak, trener AZS-u.

Wygrana w derbach cieszy, ale konfrontacji z lubuskim rywalem zielonogórzanie długo nie posmakują, bo po reorganizacji I ligi i podzieleniu tych rozgrywek na trzy grupy, derbów w tym sezonie nie będzie. Szykują się za to wyjazdy, głównie na Dolny Śląsk i Opolszczyznę, a także dalej do Łodzi, Piekar Śląskich czy Wielunia. Pierwszy przeciwnik przyjedzie jednak do Zielonej Góry. 22 września, w hali UZ przy ul. prof. Szafrana, zamelduje się Forza Wrocław. – Na pewno poprawi się jeszcze szybkość, poprawi się operowanie piłką i przesuwanie w obronie – dodaje Łuczak, który jeszcze do Turnieju Winobraniowego „fundował” swoim podopiecznym mocne treningi. Kadra zespołu będzie liczyć 20 zawodników. Nowa twarz to m.in. skrzydłowy Michał Wysocki. – Jesteśmy bardzo młodym zespołem i ta młodość sprawia, że będziemy nieprzewidywalni, ale naszym charakterem możemy wiele zawojować – ocenił gracz AZS-u.

(mk)