Mieszkańcy o odwołaniu Mariusza Rosika

10 Maj 2014
Radni gminni odwołali Mariusza Rosika z funkcji wiceprzewodniczącego rady. Zapytaliśmy co o tym sądzą mieszkańcy Starego Kisielina?

Jarosław Naumowicz: - Odwołanie radnego Mariusza Rosika odebrałem bardzo źle. Przecież każdy powinien mieć prawo do własnych poglądów. Nie wolno karać za odwagę i niezależność myślenia. Rosik poparł połączenie, bo uznał większe miasto za lepsze rozwiązanie dla ludzi. To bardzo porządny człowiek i świetny radny. Mieszkańcy Starego Kisielina bardzo go poważają.

Teresa Hnatyszyn: - Odwołanie Mariusza Rosika z wiceprzewodniczącego rady gminy to pokaz kiepskiej jakości gminnej demokracji. Wójt musiał chyba poczuć się bardzo zagrożonym, skoro zdecydował się ukarać człowieka bardzo zasłużonego dla Starego i Nowego Kisielina. Nie tak dawno byłam na spotkaniu z wójtem. Cały czas się tylko chwalił. To był cyrk, nie rozmowa.

Kazimiera Czyżewska: - Odwołano Rosika bez żadnej podstawy. On tylko wypełniał swoje obowiązki radnego. Poparł połączenie, bo uznał taki ruch za dobre rozwiązanie dla naszych wsi. I tylko za to został ukarany, za szczerość i troskę o naszą przyszłość. Nawet prezydent Komorowski docenił jego zasługi. Dał Rosikowi krzyż zasługi, a gmina go odwołała. Śmiechu warte.

Barbara Sieradzan: - Dobrze oceniam Mariusza Rosika. Radny bardzo się angażuje w życie naszych wsi. A dzieci to jego oczko w głowie. Zawsze pomoże, wystarczy poprosić. Współpracowałam z nim przy wielu imprezach. Zawsze jest przygotowany, zawsze uprzejmy i życzliwy ludziom. Nic dziwnego, że dostał krzyż zasługi od prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Krzysztof Czekański: - Bez dwóch zdań, Mariusz Rosik został przez gminę ukarany za niezależność poglądów. Poparł połączenie, wbrew wójtowi i większości radnych. To nie jest demokracja, tylko pozoracja demokracji. Po odwołaniu Rosika wyraźnie widać, że nadszedł etap rozpaczliwej walki o stołki. Dlatego będę głosował za połączeniem. Popieram radnego Rosika.

(pm, kg)

Artykuły powiązane: 

Karząca ręka gminnej władzy - odwołanie M. Rosika

Podczas piątkowej sesji odwołano Mariusza Rosika z funkcji wiceprzewodniczącego rady gminy. Nikt na sali nie miał wątpliwości – to kara za osobiste zaangażowanie Rosika na rzecz połączenia miasta i gminy.

Radny Rosik: Połączenie? Ja jestem na TAK!

- Jako radny składałem ślubowanie mieszkańcom, a nie wójtowi. Dlatego staram się reprezentować mieszkańców. I w ich interesie musimy myśleć długoterminowo. Ja jestem za połączeniem – mówi wiceprzewodniczący rady gminy Mariusz Rosik.
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki