Biegamy albo wsiadamy na rowery

29 Sierpień 2018
I Bieg Uliczny o Puchar Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego i Rajd Rowerowy - to sposoby na rozruszanie uczestników Partnerskiego Święta Dzielnicy Nowe Miasto!

O tym, że zielonogórzanie kochają sport nikogo przekonywać nie trzeba. Stąd pomysł, aby do programu Święta Dzielnicy Nowe Miasto włączyć bieg i rajd rowerowy. Start pierwszego z wymienionych wyścigów nastąpi o 17.45. Dystans to 10 km. Uczestnicy będą musieli przebiec dwie pętle, po 5 km każda. Zapisy odbywają się przez stronę internetową www.super-sport.com.pl

- Trasa będzie wiodła głównie po płaskim terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Jest dość łatwa i szybka. Dlatego to dobra okazja do sprawdzenia się przed trudniejszymi imprezami biegowymi - mówi Paweł Ignaszak, organizator biegu.

Rywalizacja będzie toczyła się indywidualnie i w trzyosobowych drużynach. Każdy z uczestników, poza pakietem startowym, otrzyma pamiątkowy medal. Dla najlepszych biegaczy przygotowano m.in. puchary.

I Rajd Rowerowy wyruszy spod fontanny na pl. Bohaterów Westerplatte. Początek zaplanowano o 10.00. Uczestnicy będę mieli do pokonania ok. 30 km. Wszyscy kolarze muszą zadbać o sprawny sprzęt i dobre humory. Ze względów bezpieczeństwa każdy powinien założyć kask.

- Pojedziemy w kierunku leśniczówki pana Mariusza Rosika, później do Przytoku i winnicy w Zaborze. W każdym z tych miejsc spędzimy trochę czasu i dowiemy się czegoś ciekawego - mówi Mirosława Jabłonka, sołtys Raculi i organizatorka rajdu.

Meta będzie w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie.

(łł)