Zielona Strzała prawie skończona

15 Listopad 2013
Oj, chciałoby się już wskoczyć na siodełko! Cierpliwości. Kolejnym odcinkiem rowerostrady pomkniemy jeszcze w tym miesiącu.

Co tam prognozy pogody, co tam zbliżająca się wielkimi krokami zima. Nic nie zagrozi spełnieniu marzeń wielu rowerzystów. Jesteśmy już na finiszu największej inwestycji w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. – Właściwie to brakuje jeszcze oświetlenia, czekamy na lampy, to kwestia dni, kiedy do nas dotrą – wyjaśnia Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami w urzędzie miasta.

Firma Exalo Drilling z asfaltową ścieżką „dobiła” właśnie do ul. Kożuchowskiej. Bo właśnie do tego miejsca prowadzi kolejny fragment Zielonej Strzały, swój początek ma przy ul. Ogrodowej.

To spory kawałek. Kosztował ok. 1,6 mln zł (trzeba było dołożyć do pierwotnej ceny inwestycji ok. 300 tys. zł). Początkowo trasa miała być krótsza, ale ze specjalną kładką nad ulicą. Kładka okazała się za droga, zamiast niej zrobiono na ul. Sikorskiego tzw. próg wyniesiony. Dołożono za to Zielonej Strzale metrów. Ścieżka rowerowa biegnie teraz aż do Kożuchowskiej, powyżej ul. Emilii Plater. Ma 2,5 m szerokości, wzdłuż niej położono też chodnik dla pieszych, ustawiono ławeczki. Będzie też kącik dla miłośników kolei, którzy pamiętają, że Zielona Strzała biegnie po śladach dawnej Kolejki Szprotawskiej. – Zrobimy ekspozycję z fragmentów dawnego torowiska, niewykluczone, że znajdzie się tam także tablica informacyjna – zdradza P. Urbański. I zapewnia, że nowym odcinkiem rowerostrady będzie można pojechać jeszcze w listopadzie.

(dsp)